Κυριακή 28 Φεβρουαρίου 2016

ΑΟ ΛΕΒΑΝΤΕ: Βαριά ήττα (4-0) στην Χαλκίδα (Photos)

Στις νίκες έπειτα από την εκτός έδρας ισοπαλία της προηγούμενης αγωνιστικής, επέστρεψε η Χαλκίδα πετυχαίνοντας παράλληλα την πιο επιβλητική της εντός έδρας νίκη.
Η ομάδα του Μουράτ Σεροπιάν μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι και στο 21΄κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σταματάκου, το οποίο κέρδισε ο ίδιος. Έπειτα από την εξέλιξη αυτή ομάδα της Εύβοιας κυριάρχησε στο παιχνίδι και στο 24΄ κατάφερε να ζευγαρώσει τα τέρματα της αυτή τη φορά με πλάσε του Σταματάκου, ο οποίος μετά την απολογία του προς την διοίκηση επέστρεψε στις αγωνιστικές υποχρεώσεις του ΑΟΧ.
Από το σημείο εκείνο και μετά ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, εξέλιξη η οποία ήταν υπέρ των γηπεδούχων οι οποίοι κατάφεραν να διαχειριστούν με επιτυχία το υπέρ τους αποτέλεσμα, το οποίο και διατηρήθηκε μέχρι το φινάλε του ημιχρόνου. Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 64΄ οι Ευβοιείς κατάφεραν να κλειδώσουν το παιχνίδι χάρη σε τέρμα του Τσατσαρή, ο οποίος έκανε το 3-0.

Στο 67΄ η ομάδα της Ζακύνθου έμεινε με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του τερματοφύλακα Χαραλαμπίδη, εξέλιξη που έκανε ακόμα πιο εύκολο το έργο της Χαλκίδας η οποία στο 77΄ με τον Σεχολάρι έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της, διαμορφώνοντας παράλληλα με τον τρόπο αυτό το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.

ΧΑΛΚΙΔΑ (Μουράτ Σεροπιάν): Ντουμάνης, Δημ. Στασινόπουλος, Τσατσαρής, Καραμπάς, Τσούπρος, Λευτ. Στασινόπουλος (50' Μπακομήτρος), Σταματάκος, Σεχολάρι, Σπανός (62' Σικαλιάς), Ντελέκος (75' Αποστολόπουλος), Τσατσαρώνης.

ΑΟ ΛΕΒΑΝΤΕ (Νίκος Μαβίδης): Χαραλαμπίδης, Κολομπάκης (67' Πυλαρινός), Γεωργούσης, Μαρίνος (74' Μπελέρης), Δουμουράς, Φλάμπιο, Παππάς, Μπονιχάκης (55' Πατσιαβούρας), Μαρούδας, Στούπας, Νινιός.