Δευτέρα 13 Ιανουαρίου 2014

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: Νίκες για Παναρκαδικό και Πειρατή

Έπεσε σήμερα το απόγευμα η αυλαία της 15ης αγωνιστικής με δύο παιχνίδια. Συγκεκριμένα στο δημοτικό γήπεδο του Αγγερικού, ο τοπικός Παναρκαδικός συνέτριψε με 8-0 την Δόξα Πηγαδακίων και στο Ενωσιακό γήπεδο, ο Πειρατής νίκησε με 2-0 τον Α.Ο. Αργασίου. Αναλυτικά:

ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ – ΔΟΞΑ ΠΗΓΑΔΑΚΙΩΝ  8-0
Εύκολο απόγευμα για το συγκρότημα του Δήμου Αγγελάκη σήμερα στο δημοτικό γήπεδο Αγγερικού, όπου επικράτησε με το ευρύ 8-0 της ουραγού Δόξας Πηγαδακίων. Το παιχνίδι δεν αντέχει σε κριτική. Οι γηπεδούχοι σκόραραν με τους: Κλάδη Π. (3), Ψάρρη Αν. (2), Γιατρά Π., Ντάνο και Τσαγκαρόπουλο.
Απαρατήρητος πέρασε ο διαιτητής Κώστας Ψάρρης και οι βοηθοί του Στραβοπόδης και Στεριώτης Γερ.

ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Δήμος Αγγελάκης): Αβούρης, Κλάδης Ν. (60΄ Ντάνος), Λάππος, Βρυώνης, Τσαγκαρόπουλος, Ψάρρης (64΄ Δημητρίου Χ.), Καλημέρης, Κλάδης Π., Ντάλλα, Καμπιώτης (65΄ Φαραός Δ), Γιατράς Π.

ΔΟΞΑ ΠΗΓΑΔΑΚΙΩΝ (Ανδρέας Γκούσκος): Μουζάκης, Πότσης, Κατσαούνης (46΄ Σκλήβας Α.), Μπρους, Κεμπά, Πλαρινός, Πυλαρινός Δ., Πέττας Σ., Σταμίρης, Μπακάμης (65΄ Σκλήβας Ν.), Παππάς, Σκιαδόπουλος (46΄ Πυλαρινός Δ.).

ΠΕΙΡΑΤΗΣ – Α.Ο. ΑΡΓΑΣΙΟΥ  2-0
Σε ένα μέτριο παιχνίδι, ο πιο έμπειρος Πειρατής κατάφερε να πάρει τη νίκη επί του Α.Ο. Αργασίου, πετυχαίνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο. Στο 27΄ ο Παναγιώτης Στρούζας με σουτ θα ανοίξει το σκορ για τους γηπεδούχους και δύο λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90 λεπτών ο Τσαφταρίδης με κοντινή προβολή θα σημειώσει το τελικό 2-0.
Καλή η διαιτησία του Γιώργου Μπάστα και των βοηθών του Κωστάκη και Κλάδη.

ΠΕΙΡΑΤΗΣ (Σπύρος Κλαδιανός): Ματαράγκας, Χρυσικόπουλος, Τσουκαλάς (60΄ Φυτιλόπουλος, Καμπιώτης, Παπαδάτος, Γιούσεφ, Σάλιας (68΄ Ζαρβάς), Μανδηλάς, Στρούζας, Τσαφταρίδης, Μικρώνης (46΄ Κίτος).

Α.Ο. ΑΡΓΑΣΙΟΥ (Μάκης Κουρούμαλος): Καμπιώτης, Γιοβάνης, Πάκος (74΄ Κουρούμαλος Διον.), Σούλης, Αγούλος, Τσαγκαρουσιάνος, Κουρούμαλος Δημ., Κρινάς, Κουρούμαλος Παν., Μουζάκης, Αμπελάς.