Παρασκευή 13 Δεκεμβρίου 2013

ΑΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΣ: Μεταμορφώνεται εκτός έδρας! – Ήττα 3-0 στο Αιγίνιο (video)

Οι τελευταίες καλές εμφανίσεις, που συνοδεύτηκαν και από θετικά αποτελέσματα, δυστυχώς δεν είναι συνέχεια σήμερα στο Αιγίνιο για τη Ζάκυνθο που γνώρισε την ήττα με 3-0 από τον ανώτερο Αιγινιακό.
Κομβικό σημείο στο ματς, το 10ο λεπτό όπου ο Γεννάδιος Ξενοδόχοβ αντικρίζει την απευθείας κόκκινη κάρτα για ανατροπή του Μίτροφ εκτός περιοχής. Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ στο 21΄ με καταπληκτικό γκολ του Πλάτωνα Καρακατσάνη, από μακρινή απόσταση και πέτυχαν το 2-0 λίγο πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου (45΄) με κεφαλιά του Δημήτρη Σαμαρά. Στο β΄ ημίχρονο η Ζάκυνθος σχεδόν δεν «πάτησε» στην αντίπαλη περιοχή και δέχτηκε το τελικό 3-0 στο 64΄ και πάλι από τον Πλάτωνα Καρακατσάνη, αυτή τη φορά με κεφαλιά.