ΑΝΤΩΝΙΟΥ: “Με ψυχολογία και κόσμο πάμε για την νίκη…” (video)

Δηλώσεις πριν το παιχνίδι με την ομάδα του Λεβάντε έκανε ο προπονητής της ΑΕ Σπάρτης Σωτήρης Αντωνίου στην κάμερα του Report24 και τον Γιάννη Παυλάκο…

Μεταξύ άλλων ο τεχνικός των Σπαρτιατών σημείωσε…

ΕΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΥ: Έγινε του... Μπεσού σήμερα! - "Βροχή" τα γκολ στην Α΄ κατηγορία

Τέσσερα γκολ με το... καλημέρα πέτυχε σήμερα (31/10) το νέο απόκτημα του ΑΟΠ Ζακυνθιακού, Λουί Μπεσού! Ο επιθετικός των "πρασίνων" πέτυχε τρία γκολ σε... τρία λεπτά και έδειξε την αξία του από νωρίς.

LIVE: Οι αναμετρήσεις της Α΄ & Β΄ Κατηγορίας

Σε εξέλιξη είναι αυτή την ώρα η 3η  αγωνιστική σε Α΄ & Β΄ Κατηγορία της ΕΠΣ Ζακύνθου και έχουμε τα εξής αποτελέσματα:

Παρασκευή 30 Οκτωβρίου 2015

ΕΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΥ: Ο Δημ. Στεριώτης στο τοπικό ντέρμπι του Μαχαιράδου

Ανακοινώθηκαν από την Ε/Δ  Ε.Π.Σ. Ζακύνθου οι Διαιτητές των αγώνων της 3ης Αγωνιστικής Α΄και Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ.

Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ: Ο Καρυοφύλλης στο Σπάρτη-ΑΟ Λεβάντε

Ανακοινώθηκαν από την ΚΕΔ-ΕΠΟ οι διαιτητές που θα διευθύνουν την 5η αγωνιστική στον 3ο όμιλο της Γ” Εθνικής. Αναλυτικά έχουμε:

ΑΟΠ ΖΑΚΥΝΘΙΑΚΟΣ: Οριστικά, στα "πράσινα" ο Μπεσού!

Ο επιμένων... νικά!!! Αυτό συμβαίνει με τον ΑΟΠ Ζακυνθιακό που... "κυνήγησε" το θέμα του επιθετικού Λουί Μπεσού και τελικά δικαιώθηκε!

Η ΑΕΚ στη Ζάκυνθο! - Συνεργασία τοπικών συλλόγων με τα τμήματα υποδομής της

Η Διεύθυνση της AEK FC DEVELOPMENT NETWORK ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας με τρεις νέες ομάδες. Συγκεκριμένα καλοσωρίζονται στην δύναμη του Δικτύου από την Ηλεία ο Ατρόμητος Βαρβάσαινας και από τη Ζάκυνθο η Δόξα Πηγαδακίων και ο Απόλλων Ζακύνθου.

Με τον Αστερή στην ΟΡΤ

Δείτε στην ΟΡΤ:

- ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΩΡΑ 22:15μμ ''ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΔΙΚΑΣΤΗΣ''

- ΣΑΒΒΑΤΟ ΚΑΙ ΩΡΑ 22:00μμ ''ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ''

Πέμπτη 29 Οκτωβρίου 2015

ΕΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΥ: Ο Αδαμόπουλος σφυρίζει Αχαρναϊκός-Αγροτικός Αστέρας

Τους διαιτητές της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Football League ανακοίνωσε η ΚΕΔ. Ο Άγγελος Αδαμόπουλος της ΕΠΣ Ζακύνθου θα κάνει ντεμπούτο στην Β΄ Εθνική στο παιχνίδι Αχαρναϊκός-Αγροτικός Αστέρας, την Κυριακή 1/11.

Τρίτη 27 Οκτωβρίου 2015

Δύο «άσοι», τρία «Χ» και ένα «διπλό» στο Κύπελλο

Με ισοπαλίες ξεκίνησε η 1η αγωνιστική του Κυπέλλου Ελλάδας για τη φάση των «32». Ζάκυνθος-Εργοτέλης 2-2, Πανσερραϊκός-Κισσαμικός 0-0 και Κέρκυρα-Παναχαϊκή 1-1, μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς, ενώ ο Αχαρναϊκός πήρε το διπλό στην Καρδίτσα από την Αναγέννη με 1-0. Εντός έδρας νίκες για Απόλλων Σμύρνης (3-1 τον Παναιγιάλειο) και Καλλιθέα (2-1 τη Λαμία).

ΑΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΣ: Κρίμα, κρίμα, κρίμα!!! (Photos & video)

Σήμερα η Ζάκυνθος ήταν σαφέστατα καλύτερη από κάθε άλλο παιχνίδι που έχει δώσει φέτος, αλλά…

ΕΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΥ: Το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής σε Α΄ και Β΄ Κατηγορία

Ανακοινώθηκε  από  την  Επιτροπή  Πρωταθλήματος  το  πρόγραμμα των  αγώνων  της   3ης  Αγωνιστικής  Α΄και  Β   Κατηγορίας.

Αναλυτικά :

Δευτέρα 26 Οκτωβρίου 2015

Κυριακή 25 Οκτωβρίου 2015

ΕΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΥ: Βροχή (από γκολ) στη Ζάκυνθο!

Έβρεχε... γκολ στους σημερινούς (25/10) αγώνες της Α΄ & Β΄ Κατηγορίας της ΕΠΣ Ζακύνθου και για την 2η  αγωνιστική. Συγκεκριμένα, στα τρία παιχνίδια για την Α΄ κατηγορία σημειώθηκαν 13 γκολ και στα 4 ματς της Β΄ κατηγορίας σημειώθηκαν 10 γκολ. Αναλυτικά είχαμε:

LIVE: Οι σημερινοί αγώνες σε Α΄& Β΄ Κατηγορία της ΕΠΣ Ζακύνθου

Το zantesport.gr είναι και σήμερα στα γήπεδα της Ζακύνθου και θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό τις αναμετρήσεις της 2ης αγωνιστικής σε Α΄ & Β΄ Κατηγορία της ΕΠΣ Ζακύνθου.