Τετάρτη 18 Μαρτίου 2015

ΑΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΣ: Έπαθε μπλακ άουτ και ηττήθηκε 5-0 στην Καλαμαριά!

Καταιγιστικός ο Απόλλωνας στο δεύτερο ημίχρονο , κέρδισε 5-0 τη Ζάκυνθο και έκανε ένα αποφασιστικό βήμα για την παραμονή στην κατηγορία.
Δυστυχώς η ομάδα μας μετά την... τραβηγμένη 2η  κίτρινη κάρτα του Λέκκα και την αποβολή του στο 58ο λεπτό έπαθε μπλακ άουτ και σε 20 λεπτά (67΄- 87΄) δέχτηκε 5 γκολ!!!

ΦΑΣΕΙΣ & ΓΚΟΛ...

15΄ Σουτ του Φιγκερόα έξω από την περιοχή αποκρούει ο Πολίτης σε κόρνερ.
16'  Από την εκτέλεση μετά από αλεπάλληλες κεφαλιές,  ο Βαγγελόπουλος από το ύψος της μικρής περιοχής με νέα κεφαλιά έστειλε την μπάλα μόλις  άουτ!
31΄ Σουτ του Αναστασίου, η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Πολίτη.

45+1΄ Φάουλ του Λέκκα πάνω στον Τσούτση. Ο παίκτης της Ζακύνθου δέχεται κίτρινη κάρτα. Ο Φιγκερόα εκτελεί, μπλοκάρει ο Πολίτης

Στην ανάπαυλα βραβεύτηκε ο παλαίμαχος άσος του Απόλλωνα, Θόδωρος Σαλαπασίδης, από την «κοκκινόμαυρη» ΠΑΕ.

46΄ Πρώτη φάση για τον Απόλλωνα. Σουτ του Καράμπελα, μπλοκάρει ο Πολίτης.
54΄ Πρώτη αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Κωστούλας αντί του Τσούτση.
55΄ Πρώτη αλλαγή για τη Ζάκυνθο. Ο Μπλέτσας πέρασε στη θέση του Πέττα.
56΄ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κατσιαρού, η μπάλα πέρασε άουτ
59΄ Κόκκινη κάρτα για τον Λέκκα (δεύτερη κίτρινη) για φάουλ στον Βαγγελόπουλο. Με 10 οι φιλοξενούμενοι.
64΄ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Χατζηλιάδη, ο Φιγκερόα με πλασέ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα
68΄ ΓΚΟΛ: Λάθος του Πολίτη, ο Καράμπελας εξ επαφής κάνει το 2-0 και «κλειδώνει» τη νίκη για τους «κοκκινόμαυρους»
69' Δεύτερη αλλαγή για τη Ζάκυνθο. Ο Πλαβούκος στη θέση του Ουνγιαλίδη.
70΄ Σουτ του Αναστασίου, η μπάλα κοντράρει στον Κυριακίδη και καταλήγει κόρνερ.
73΄ ΓΚΟΛ: Ο Κωστούλας με σουτ από το ύψος του πέναλτι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και δίνει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη των «κοκκινόμαυρων»
- Δεύτερη αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Μπάμπα αντί του Ακασού.
76΄ Κίτρινη κάρτα ο Καράμπελας.
79' ΓΚΟΛ: Σέντρα ο Παναγιωτούδης, κεφαλιά ο Κωστούλας και 4-0 για την ομάδα του Μάκη Δανδίκα.
81'  Τελευταία αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Στη θέση του Βαρέλα ο Πιτταράς.
- Τελευταία αλλαγή για τους «κοκκινόμαυρους». Στη θέση του Φιγκερόα ο Β. Παπαδόπουλος.
88΄ ΓΚΟΛ: Με τον Βασίλη Παπαδόπουλο.