Κυριακή 22 Μαρτίου 2015

ΑΓΕΖ: Κακή η τελευταία περίοδος και ήττα (72-81) από τη Νίκη Αμαρουσίου

Τρομερό φινάλε στη Ζάκυνθο, με την Νίκη Αμαρουσίου να πραγματοποιεί απίστευτη ανατροπή και να παίρνει σπουδαίο «διπλό» επί της ομώνυμης ομάδας, με 72-81. Τα πρώτα 30 λεπτά του αγώνα, ανήκαν ολοκληρωτικά στους παίκτες τουΘεόφιλου Μπεκέ, με τους Επτανησίους να έχουν καταφέρει να «εκτοξεύσουν» τη διαφορά, μέχρι και σε διψήφιο αριθμό πόντων, με τον οποίο είχε κλείσει το ημίχρονο (50-36).
Στην τελευταία περίοδο, όμως, ήρθε η ολική επαναφορά από το σύνολο του Γιώργου Κωλέτση, και με επιμέρους σκορ 6-24, επετεύχθη το πέμπτο συνεχόμενο αποτέλεσμα για την ομάδα των Βορείων Προαστίων, η οποία πλέον βρίσκεται μόνη της, στην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Δεκάλεπτα: 25-20, 50-36, 66-57, 72-81
Ζάκυνθος (Μπεκές): Καρβούνης 14 (2), Παπάδης 8 (2), Μπάρτζος 8, Ζαχαράκης 4, Καραμπάτσος 8, Στέφος 10, Μουλάς 7 (1), Νικολόπουλος 13

Νίκη Αμαρουσίου (Κωλέτσης): Αποστολόπουλος 7 (1), Κατωπόδης 2, Παβλίσεβιτς 18 (3), Κοντογιάννης 12, Κυπριτζόγλου 26 (1), Γεωργακόπουλος 1, Δέλλιος 2, Τσεκένης 3 (1), Μούγιος 8, Μαύρος 2.