Κυριακή 5 Ιουνίου 2016

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ: Εύκολα… στην Γ΄ Εθνική!!!

Χωρίς να… ιδρώσουν, οι παίκτες του Αστέρα Αμαλιάδας επικράτησαν με το ευρύ 7-1 του ΑΟ Εικοσιμίας στο Δημοτικό Στάδιο της πόλης και πανηγύρισαν την άνοδο στην Γ΄ Εθνική (μαζί με την Αχαϊκή), παρουσία περίπου 1.000 φίλων του.

ΦΑΣΕΙΣ & ΓΚΟΛ…
4’ 1-0 Μετά από κόρνερ του Μενίκου κεφαλιά ο Μπαρδούσης και ο Αστέρας ανοίγει το σκορ
10’ ωραία κεφαλιά Κολοτούρου σύριζα άουτ από το οριζόντιο δοκάρι
13’ Ο Σταθάτος μόνος από αριστερά με βολέ τράνταζε το οριζόντιο δοκάρι
15’ από γύρισμα Μπράβου, σουτ του Μπουρούκη, απέκρουσε ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων και ο Μπαρδούσης με μονοκόμματο σουτ έκανε το 2-0
18’ Νέο σουτ από τον Σταθάτο στο κάθετο δοκάρι
20’ Πρώτη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους, με τον Μπούσι να πιάνει το μονοκόμματο σουτ και η μπάλα να περνά μόλις άουτ
30’ το 3-0 με γυριστό σουτ του Κολοτούρου, μέσα από την περιοχή. Το πιο ωραίο γκολ του αγώνα έως τώρα.
38’ καλό σουτ του Μαρκόπουλου έδιωξε εντυπωσιακά ο Κολυβάς
39’ νέο σουτ του Μπουρούκη απέκρουσε και πάλι εντυπωσιακά ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων
50’ ωραίο «κόψιμο» του Μενίκου μέσα στην περιοχή και ο επερχόμενος Σταθάτος κάνει το 4-0
53’ το 5-0 από τον Σταθάτο, μετά από προσπάθεια του Παρασκευόπουλου και παράλληλη σέντρα του τελευταίου
60’ και 6-0 από τον Λόξα που μόλις πριν από ένα λεπτό πήρε την θέση του Κολοτούρου! Με ωραίο τεχνικό σούτ το έκτο γκολ του Αστέρα που δεν λυπάται τους φιλοξενούμενους!
67’ Το 6-1 ή αλλιώς το γκολ της «τιμής» για τον ΑΟ Εικοσιμία με άπιαστο σουτ του Τανουσάι στο «Γ» της εστίας του Αστέρα
75’ το 7-1 για τον Αστέρα με ένα άπιαστο σουτ του Μπουρούκη, στο «Γ» της εστίας των φιλοξενούμενων. Ο Αστέρας συνεχίζει με 10 παίκτες αφού τραυματίστηκε ο Λ. Μαρκόπουλος και αποχώρησε από τον αγωνιστικό χώρο, ενώ η ομάδα της Ηλείας έχει κάνει και τις τρεις αλλαγές της.

ΑΣΤΕΡΑΣ (Αλ. Γαβριλόπουλος) : Φλίγκος, Ζώντος, Βραχνής (67' Μαρίτσας), Μπαρδούσης, Μπουρούκης, Μπράβος (64' Νικολόπουλος), Μενίκου, Σταθάτος, Κολοτούρος (59' Λόξας), Μαρκόπουλος, Παρασκευόπουλος

ΑΟ ΕΙΚΟΣΙΜΙΑ : Κολυβάς, Κουμαριώτης, Κοκόσης, Πολλάτος Δ., Ψάλτης, Αποστολάτος, Καπλάνι (64' Καραίσκος), Στεφανάτος, Κορσιάνος, Μπούσι, Τανουσάι.