Κυριακή 4 Δεκεμβρίου 2016

ΕΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΥ: Κακοκαιρία VS Ποδόσφαιρο… σημειώσατε 1

Γήπεδο Αγγερικού
Οι άσχημες καιρικές συνθήκες που έπληξαν για μία ακόμα φορά το νησί της Ζακύνθου, δεν επέτρεψαν να πραγματοποιηθούν όλα τα παιχνίδια της 7ης αγωνιστικής.
Επίσης είχαμε και μία αναβολή αγώνα, στο Παναρτεμισιακός ΑΟ – Εθνικός Σκουλικάδου λόγω του αιφνίδιου θανάτου της 41χρονης Αρβανιτάκη Ελένης (ήταν συγγενικό πρόσωπο με μέλη της γηπεδούχου ομάδας). Το σαββατοκύριακο λοιπόν είχαμε:

Α΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
ΑΟ ΤΣΙΛΙΒΗ  –  ΑΕ ΓΕΡΑΚΑΡΙΩΝ  4-1
(8΄ Μαρούδας, 12΄Γιακουμέλος Π., 42΄ Κόλα, 73΄ Νικολόπουλος / 82΄ Ψάρρης)
ΔΟΚΑΡΙ: / 6΄ Πάγια
Οι φιλοξενούμενοι διαμαρτύρονται (δικαίως) για δύο πέναλτι (67΄& 72΄) τα οποία κακώς δεν καταλόγισε ο διαιτητής Κοριανίτης. Σε ένα ακόμα πέναλτι πάνω στον Ψάρρη, άφησε πλεονέκτημα αφού ο Καμπεράι ήταν μόνος του με τα δίχτυα και τελικά… κατάφερε να χάσει το γκολ!!!
ΔΙΟΡΘΩΣΗ: Με… «γυμνό» μάτι στη φάση που χάνει την ευκαιρία ο Καμπεράι εμείς είδαμε ότι η ανατροπή του Ψάρρη ήταν εντός περιοχής. Όμως μία πληροφορία που είχαμε ότι ήταν εκτός, τη διασταυρώσαμε και διορθώνουμε την πρώτη μας πρόταση.

Α.Ο. ΤΣΙΛΙΒΗ (Νίκος Ντόβρος): Φουτζίγια, Γιακουμέλος Π., Γιακουμέλος Τ., Κόκας, Τσιριγώτης (46΄ Κωζής), Κλάδης Αγ., Τσάνης (54΄ Βελλίδης), Δρόσος, Μαρούδας, Κόλα, Μπιρμπίλης (59΄ Νικολόπουλος)

ΑΕ ΓΕΡΑΚΑΡΙΩΝ (Γιάννης Ψάρρης): Φεράτι, Γιαννόπουλος (75΄ Μαμφρέδας), Μεντζαλήρας, Πόθος, Μόρφης, Γιατράς (58΄ Πέττας), Πάγια, Πλαρινός Χαρ., Βούτος (54΄ Ψάρρης), Καμπεράι, Πλαρινός Γ.

ΑΟΠ ΖΑΚΥΝΘΙΑΚΟΣΑΟ ΑΡΓΑΣΙΟΥ  4-0
(20΄ Tσουκαλάς,  50΄ Ντάσης, 65΄ Πέττας, 70΄ Σπύρη)
ΔΟΚΑΡΙ: Σπίρη
ΖΑΚΥΝΘΟΣ (Τρουπιώτης Π.): Διαμαντής, Κίτος, Μαυρίας, Μπιάζης. Φυτόπουλος (70' Μπακάμης), Παναγιωτόπουλος, Μαλλιας (60' Ματαράγκας), Πέττας, Μαρούδας Π΄., Ντάσης. Τσουκαλάς Χ. (54 Σπύρη).

ΑΡΓΑΣΙ (Κόκλας Δ.): Κόκλάς Ν. (λ.τρ.68' Κενίνι), Κουρούμαλος Διον, Κουρούμαλος Δ., Νικολός, Ξένος, Γιακουμέλος Ανδρ, Γιακουμέλος Θ., Μπάχος (80' Μποτώνης), Ασίμης, Νόνα, Μπάστας (46' Κίτος Ο.)

ΑΟ  ΚΑΤΑΣΤΑΡΙΟΥ - ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΧΑΙΡΑΔΟΥ  6-0
(10΄ Λιβέρης, 12΄ Μαλαφούρης, 14΄, 55΄ Καραμαλίκης, 39΄ Μυτιλήνης, 88΄΄  Κωστάκης / )

ΚΑΤΑΣΤΑΡΙ (Γουσέτης Π.): Χαρακτινός Δ., Κομιώτης Ι., Μαρούδας Μ., Λιβέρης Στ., Κομιώτης Αλ. (58’ Κουτσουπιάς), Αρκαδιανός, Κάρδαρης (82’ Μεταξάς), Κωστάκης, Μαλαφούρης (72’ Δρόσος), Καραμαλίκης, Μυτιλήνης.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΧΑΙΡΑΔΟΥ (Παραστατίδης Θ.): Γιακουμέλος, Λούντζης (9’ Τσιλίκης Επ.), Αντίοχος Χ., Κυβετός Σ., Μαρούδας Μ., Ντούσης, Κακολύρης Β.Π., Αντίοχος Κ., Τσιλίκης Γ. (75’ Ράπα), Παπαδάτος Μ.Ι., Παπαδάτος Ανδρ.

ΑΟ ΕΛΑΤΙΑΚΟΣ – ΑΕ ΑΓ ΛΕΩΝ/ΚΟΙΛΙΩΜΕΝΟΣ    2-3
(Μπάστας Αν. (2) / Μουσάι (2), Μπάστας Σαρ.)

ΑΟ ΠΑΝΑΡΤΕΜΙΣΙΑΚΟΣ - ΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΚΟΥΛΙΚΑΔΟΥ    ΑΝΑΒΛΗΘΗΚΕ
Ο αιφνίδιος θάνατος της Αρβανιτάκη Ελένης (ετών 41!) ήταν ο λόγος αναβολής του συγκεκριμένου αγώνα. Ήταν συγγενικό πρόσωπο με μέλη της γηπεδούχου ομάδας.

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
ΑΟ ΛΕΒΑΝΤΕ – ΑΟ ΔΟΞΑ ΠΗΓΑΔΑΚΙΩΝ  8-2

ΑΟ ΔΟΞΑ ΛΙΘΑΚΙΑΣ – ΑΟ ΑΛΙΚΑΝΑΣ   ΔΙΕΚΟΠΗ

ΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ – ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΛΑΝΟΥ    ΔΙΕΚΟΠΗ
Λόγω των κακών καιρικών συνθηκών, το συγκεκριμένο παιχνίδι διεκόπη μόλις στο 4΄ κι ενώ το σκορ ήταν 0-0. Για το πότε θα παιχτούν τα υπόλοιπα 86 λεπτά θα ορίσει η Επιτροπή Πρωταθλήματος της ΕΠΣ.

ΑΕ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΒΟΥΓΙΑΤΟΥ – ΑΟ ΝΑΦΘΙΩΝ/ΚΕΡΙΟΥ 1-3
Το παιχνίδι στο γήπεδο του Μαχαιράδου διεκόπη στο ημίχρονο κι ενώ το σκορ ήταν 1-1.

ΑΣ ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΙΠΑΔΟΥ – ΑΟ ΒΑΣΙΛΙΚΟΣ    ΔΙΕΚΟΠΗ
Λόγω των κακών καιρικών συνθηκών, το συγκεκριμένο παιχνίδι διεκόπη στο 81΄ κι ενώ το σκορ ήταν 0-1. Για το πότε θα παιχτούν τα υπόλοιπα 9 λεπτά θα ορίσει η Επιτροπή Πρωταθλήματος της ΕΠΣ.

ΑΟ ΕΣΠΕΡΟΣ – ΑΣ ΑΙΟΛΟΣ  0-7