Κυριακή 29 Ιανουαρίου 2017

ΖΑΟ: Η καλή εμφάνιση συνοδεύτηκε με νίκη (3-0 τον Θησέα)

Το καθήκον του έκανε ο ΖΑΟ στην Πάτρα, ο οποίος κέρδισε τον Θησέα με 3-0 σετ για την 8η αγωνιστική του Α’ Ομίλου του Τοπικού στην ΕΣΠΕΠ. Ο σύλλογος βόλεϊ από το νησί μας ήταν σοβαρός και δεν κινδύνεψε από τους γηπεδούχους σε κανένα σημείο στο παιχνίδι, ελέγχοντας τον ρυθμό.

Βέβαια για τον ΖΑΟ δεν έλειψαν τα λάθη στο ματς αλλά σε καμία περίπτωση δεν έκριναν την αναμέτρηση.
Στο πρώτο σετ το σωματείο από τη Ζάκυνθο έκανε το 1-0 δύσκολα (25-20), ενώ παρόλο που ο Θησέας προσπάθησε στο δεύτερο, δεν κατάφερε να το κερδίσει (25-21 ο ΖΑΟ). Το τρίτο σετ ήταν και το πιο εύκολο για τον ΖΑΟ, ο οποίος το πήρε με 25-16 και πήρε τη νίκη.
Αξίζει να σημειώσουμε, ότι κορυφαία από το νησί μας ήταν η πολύπειρη Αντζελέτα Παλαιοθοδώρου με εξαιρετική παρουσία σε άμυνα και επίθεση.

Τα σετ: 20-25, 21-25, 16-25

ΖΑΟ (Αβτζής Γρ.): Παπαδάτου, Σπαθάτου, Σπίνου, Παλαιοθοδώρου, Πλαρινού, Κανάρη, Μαρίνου, Κολπονδίνου, Γκαμπή Α.

πηγή: imerazante.gr