Δευτέρα 11 Νοεμβρίου 2013

ΑΓΕΖ-ΠΑΙΔΕΣ: Σπουδαία εμφάνιση και πρόκριση!

Ήταν όλοι τους υπέροχοι! Οι… «πιτσιρικάδες» του Αντώνη Ακτύπη κέρδισαν την Κυριακή το μεσημέρι στο Κλειστό Γυμναστήριο Λεχαινών-Ανδραβίδας «ΑΕΘΛΕΙΟΝ», την αντίστοιχη του Στρουσίου με 67-55 και πήρε πανηγυρική πρόκριση για την επόμενη φάση του παιδικού πρωταθλήματος της ΕΣΚΑΗ.
Με ένα καλό ξεκίνημα στο πρώτο 10λεπτο, οι «ερυθρόλευκοι» κατάφεραν να πάρουν μία διαφορά 8 πόντων (13-21), παίζοντας πολύ καλή άμυνα. Η λήξη του ημιχρόνου τους βρήκε μπροστά στο σκορ με 35-29.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους, όμως οι ζακυνθινοί παίκτες με καλή άμυνα και εύκολες λύσεις στην επίθεση κατάφεραν να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνα και να πανηγυρίσουν στο «ΑΕΘΛΕΙΟΝ» τη μεγάλη πρόκριση.
Την ερχόμενη Κυριακή 17 Νοεμβρίου (12:30μ.μ., στην Παναγούλα) οι «ερυθρόλευκοι» υποδέχονται την καλύτερη ομάδα του ομίλου, τον Κόροιβο Αμαλιάδας, στο τελευταίο παιχνίδι της πρώτης φάσης.
Τα δεκάλεπτα του αγώνα: 13-21,16-14,13-15,13-17.

ΑΓΕΖ (Αντώνης Ακτύπης): Γαρδέλης 2, Θεοδωρίτσης 1, Δάφνος 9, Μάργαρης Δ 2, Μάργαρης Μ 20, Μπλέτσος 6, Μαρινάκης 2, Αποστολάτος 3, Ντινόπουλος 6, Εφέπουλος 12, Σταμίρης 2, Κουτουλογένης 2.