Τετάρτη 26 Μαρτίου 2014

ΒΟΛΕΪ: Θετικές εμφανίσεις στην Πελοπόννησο

Παρά το κοπιαστικό ταξίδι, οι ομάδες γυναικών και ανδρών του ΖΑΟ, πραγματοποίησαν πολύ καλές εμφανίσεις στους τέσσερις αγώνες που έδωσαν στην Πελοπόννησο.
Οι γυναίκες την Κυριακή και παρά τις δύο σημαντικές ελλείψεις λόγω τραυματισμών , κατάφεραν να πραγματοποιήσουν μία πολύ καλή εμφάνιση στη Μεγαλόπολη.
Απέναντι στον Γ.Σ.Μ Λυκαία άγγιξαν τη νίκη και τελικά «λύγισαν» μετά από δύο ώρες και 15 λεπτά, στο τάι-μπρέικ(2-3) αλλά  πήραν τον πολύτιμο βαθμό.

Τα σετ: 23-25, 25-13, 25-14, 23-25, 15-6.
Η σύνθεση της ομάδας: Σπαθάτου,Κολπονδίνου, Βυθούλκα, Πλαρινού, Ζαφείρη, Κοντωνή, Μαρίνου, Αβτζή, Γκαμπή, Σπίνου.
Το Σάββατο, η ομάδα των γυναικών  παρά το φανατικό κοινό που συνάντησε στην Τρίπολη με αντίπαλο τον Αρκαδικό, αγωνίστηκε δυνατά και ηττήθηκε οριακά όταν τραυματίστηκαν η Μαρίνου και η Βυθούλκα με 1-3.
Τα σετ:16-25(Σε 19 λεπτά), 25-17(Σε 20 λεπτά), 25-23(Σε 28 λεπτά), 25-22(Σε 24 λεπτά).
Η σύνθεση της ομάδας: Σπαθάτου, Κολπονδίνου, Βυθούλκα, Πλαρινού, Ζαφείρη, Κοντωνή, Μαρίνου, Αβτζή, Γκαμπή, Σπίνου.
Οι άνδρες, την Κυριακή πάλεψαν απέναντι σε ένα πανίσχυρο αντίπαλο στην Καλαμάτα. Συγκεκριμένα αντιμετώπισαν τον Α.Ο Ακρίτα που είναι πρώτος και αήττητος, γνωρίζοντας την ήττα με 0-3.
Την ομάδα ενίσχυσαν από Αθήνα και Χίο, οι Μεϊντάνης, Τσίπηρας που υπέστη διάστρεμμα, Παπαδάτος και Μαυρόπουλος.
Τα σετ: 26-24(Σε 29 λεπτά), 25-14(Σε 18 λεπτά), 25-20(Σε 24 λεπτά).
Η σύνθεση της ομάδας:Μουζάκης, Μεϊντάνης, Τσίπηρας, Γκαγκαστάθης, Γιατράς, Παπαδάτος, Σιαφίλιος, Μαυρόπουλος, Παναγόπουλος.
Το Σάββατο οι άνδρες αντιμετώπισαν τον Α.Ο Πήγασο στο Άστρος της Κυνουρίας και παρά την κούραση από το μεγάλο ταξίδι, κατόρθωσαν να χάσουν μόνο στα σημεία(2-3), απέναντι σε ένα έμπειρο αντίπαλο.
Τα σετ:19-25(Σε 28 λεπτά), 25-16(Σε 12 λεπτά), 26-28(Σε 28 λεπτά), 25-14(Σε 18 λεπτά),15-9(Σε 16 λεπτά).
Η σύνθεση της ομάδας:Μουζάκης, Μεϊντάνης, Τσίπηρας, Γκαγκαστάθης, Γιατράς, Παπαδάτος, Σιαφίλιος, Μαυρόπουλος.