Τετάρτη 3 Δεκεμβρίου 2014

ΙΤΙΕΣ/FIOR DI LEVANTE: Πήρε και την Κρήνη '97 (52-48)

Με ηγέτη τον πλέϊ μέϊκερ Πορταλάκη (18π, 4τρ.) οι ΙΤΙΕΣ/fior di levante κατάφεραν να πάρουν άλλο ένα ροζ φύλλο αγώνα, επικρατώντας χθες το απόγευμα στο Κλειστό των Ροΐτικων με 52-48 της Κρήνης '97.
Οι παίκτες του Ανδρέα Παπαδάτου είχαν δύο καλά 10λεπτα (το πρώτο και το τελευταίο) και κατάφεραν στην τελευταία περίοδο με κρίσιμα καλάθια να πάρουν τη νίκη και να παραμείνουν στο ρετιρέ της βαθμολογίας.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν προσαρμόσει την άμυνά τους πάνω στον Διονύση Μπονίκο, ενώ θα πρέπει να τονιστεί ότι ο Τάσος Βαρβαρίγος από την πρώτη περίοδο είχε "φορτωθεί" με 3 φάουλ και έμεινε αρκετό διάστημα εκτός παρκέ.

Τα δεκάλεπτα ήταν: 17-09, 27-25, 34-40, 52-48.
Ιτιές/ fior di levante (Ανδρέας Παπαδάτος - Γιάννης Στάθης): Μπονίκος 14, Μάργαρης 14 (1), Βαρβαρίγος 6 (1), Πορταλάκης 18 (4), Γιατράς, Πέττας, Τσίντζηρας, Τσιώλης.
Κρήνη ’97 (Αλέξης Ξενούλης): Βαλκανάς 8 (2), Χρυσόπουλος 3, Μπουμπούλης 8 (2), Κωτσόπουλος 4, Σπυριδωνίδης 5 (1), Γουβέλης 5, Μισιώνης 1, Λαμπρόπουλος 14.