Κυριακή 26 Απριλίου 2015

ΑΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΣ: Με το αριστερό στα μπαράζ παραμονής

Πραγματοποιώντας πολύ κακή εμφάνιση (στα πρώτα 80 λεπτά), η Ζάκυνθος έχασε δίκαια σήμερα από τον Αγροτικό Αστέρα με 1-2 και ξεκίνησε το μίνι πρωτάθλημα των play out της Β΄ Εθνικής με το... αριστερό.

Οι παίκτες του Ντάνι Ακίνο δεν κατάφεραν να δικαιολογήσουν το τίτλο του φαβορί (ξεκίνησε τα μπαράζ με μπόνους 6 βαθμούς) και δέχτηκαν το πρώτο γκολ στο 50΄ με τον Πάτο. Το 0-2 έγινε 10 λεπτά αργότερα με σκόρερ αυτή τη φορά τον Βελλίνη. Οι γηπεδούχοι... ξύπνησαν μετά το 80΄ όπου πέτυχε γκολ με τον Γιάννη Βυθούλκα στο 81΄. Η Ζάκυνθος είχε δοκάρι στο 32΄ με τον Παπαδημητρίου και στο 82΄ με τον Πιτταρά.

ΦΑΣΕΙΣ & ΓΚΟΛ...
2΄ Ο Καρακατσάνης μπήκε στην περιοχή έκανε το σουτ με τον Πολίτη να διώχνει σε κόρνερ.
3΄ Ο Καρακατσάνης (και πάλι) θα κάνει το σουτ με τον Πολίτη να διώχνει.
4΄ Σουτ του Στεφανίδη, η μπάλα θα περάσει άουτ.
32΄ ΔΟΚΑΡΙ για τη Ζάκυνθο. Ο Παπαδημητρίου μπήκε στην περιοχή, έκανε το σουτ με την μπάλα να χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι.
48΄ Σουτ του Μπλέτσα η μπάλα θα περάσει άουτ.
50΄ ΓΚΟΛ: Ο Στεφανίδης από δεξιά θα βγάλει τη σέντρα και ο Πάτο με πλασέ θα ανοίξει το σκορ για τον Αγροτικό Αστέρα.
60΄ ΓΚΟΛ: Ο... ξεχασμένος στη μικρή περιοχή Βελλίνης με σουτ πετυχαίνει το 0-2.
81΄ ΓΚΟΛ: Ο Βυθούλκας με σουτ εντός περιοχής θα μειώσει σε 1-2.
82΄ ΔΟΚΑΡΙ για τη Ζάκυνθο με τον Πιτταρά!
90΄+ 3΄ Εκτέλεση φάουλ του Βαρέλα με τον Βοσνιάδη να σώζει την εστία του.

ΑΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΣ (Ντάνι Ακίνο): Πολίτης Τσόπελας, Ουνγιαλίδης, Νόνης, Καμπούρης, Κρισμάρεβιτς, Οικονόμου (73΄ Κυριακίδης), Μπλέτσας (63΄ Πιτταράς), Ευθυμιάδης, Βαρέλα, Παπαδημητρίου (63΄ Βυθούλκας).

ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (Παναγιώτης Διλμπέρης): Βοσνιάδης, Βελλίνης (65΄ Σαμουηλίδης), Στεφανίδης, Καρακατσάνης (88΄ Μίλιτς), Τσεμπερίδης, Χιτζίδης, Πάτο (80΄ Καθάριος), Καπίας, Γεωργιάδης, Σκλιοπίδης, Ντόκιτς.