Κυριακή 27 Σεπτεμβρίου 2015

LIVE: Απόλλων Σμύρνης - ΑΠΣ Ζάκυνθος (3-2 ΤΕΛΙΚΟ)

Αγαπητοί φίλοι, το zantesport βρίσκεται στην Ριζούπολη και θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό τη σημερινή πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Football League.

ΠΑΤΑΤΕ συχνά το F5 για να έχετε άμεση ενημέρωση

Και οι δύο ομάδες βρίσκονται στον αγωνιστικό χώρο και σε μερικά δευτερόλεπτα θα έχουμε τη σέντρα.

1': Έναρξη αναμέτρησης. Στη σέντρα η Ζάκυνθος.

Aπόλλων Σμύρνης (Αλέκος Βοσνιάδης): Ταΐρης, Πάνος, Γκόλιας, Κύργιας, Δεληζήσης, Ψιάνος, Παρπέξ, Αλμπάνης, Φαρινόλα, Κονέ, Τζιώρας.
Πάγκος: : Αποστολίδης, Βαλεριάνος, Βάντερσον, Συμελίδης, Κρητικός, Γκότοβος, Καλλέργης.

ΑΠΣ Ζάκυνθος (Χαλίντ Κάραμα): Πολίτης, Στασινόπουλος, Πεχλιβανόπουλος, Κυριακίδης, Αποστόλου, Νίκιτς, Πέττας Ραφαήλ., Μεντούρ, Ζαϊρί, Ορφανίδης, Καραμαλίκης

Πάγκος: Λάλι, Κουρέλλας, Λέκκας, Κρολ, Κωστούλας, Αναστασιάδης, Βοσνακίδης, Γραικός

Λίγος κόσμος στις εξέδρες, λιγότεροι από 500 φίλαθλοι, ανάμεσα στους οποίους και περίπου 60 φίλοι της Ζακύνθου στο πέταλο.

6΄: Παραμένει το 0-0 και υπάρχει μικρή διακοπή, λόγω τραυματισμού του Κύργια.

7΄: Ο Ζαϊρί από τα αριστερά άνοιξε για τον Στασινόπουλο και εκείνος από τα δεξιά και έξω από την περιοχή βρήκε τον Πεχλιβανόπουλο, που έπιασε ένα αδύναμο σουτ, το οποίο πέρασε άουτ.

14΄: Το 0-0 παραμένει, με τη Ζάκυνθο να στέκεται πολύ καλά στον αγωνιστικό χώρο.

15΄: Σέντρα-γέμισμα Ψιάνου από τα αριστερά, ο Τζιώρας θα πιάσει την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής, η μπάλα θα περάσει πάνω από το δεξί "γάμα" της εστίας του Πολίτη.

22΄: Τυφλό διώξιμο των αμυντικών της Ζακύνθου, η μπάλα φτάνει στον Ψιάνο, που βρίσκει τον Αλμπάνη και, αφού πρώτα θα πιάσει μια κεφαλιά, η μπάλα θα επιστρέψει σε αυτόν, που θα σουτάρει μέσα από την περιοχή, για να βρει η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

25΄: ΔΟΚΑΡΙ για τον Απόλλωνα.
Σέντρα Γκόλια από τα αριστερά, κεφαλιά Φαρινόλα στο δοκάρι η μπάλα

27': Κόρνερ για τον Απόλλωνα από τα δεξιά με τον Γκόλια, προσπαθεί να πλασάρει χωρίς επιτυχία ο Τζιώρας.

30': ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ για τη ΖΑΚΥΝΘΟ!

Απευθείας εκτέλεση φάουλ πέντε μέτρα από το ημικύκλιο με τον Ζαϊρι, η μπάλα στο δεξί παραθυράκι του Ταΐρη, 0-1 η Ζάκυνθος. Καταπληκτικό γκολ!!!

36': Σέντρα-σουτ Φαρινόλα από τα δεξιά και μέσα στην περιοχή, διώχνει ο Πολίτης σχετικά εύκολα με τις γροθιές.

45': Ατομική προσπάθεια Κονέ από τα αριστερά και διαγώνιο σουτ, διώχνει σε κόρνερ ο Πολίτης.

45'+1: Διπλή μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Ο Παρπέξ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά, ο Φαρινόλα μόνος από το δεύτερο δοκάρι σουτάρει, αποκρούει προσωρινά ο Πολίτης, η μπάλα επανέρχεται στον Φαρινόλα που δίνει για τον Αλμπάνη, γυρίζει γύρω από τον εαυτό του, σουτάρει για να μπλοκάρει εν τέλει ο τερματοφύλακας της Ζακύνθου.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στη Ριζούπολη. Η Ζάκυνθος μπροστά στο σκορ (0-1) με Ζαϊρί!

Έναρξη β' ημιχρόνου. Χωρίς αλλαγές στο ξεκίνημα οι δύο ομάδες.

48΄: Κίτρινη κάρτα στον Πεχλιβανόπουλο.

50΄: Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Βάντερσον στη θέση του Αλμπάνη.

53': Κίτρινη κάρτα στον Στασινόπουλο

54': Φάουλ για τον Απόλλωνα στα αριστερά του ημικύκλιου, εκτελεί ο Κονέ, η μπάλα βρίσκει στο τείχος και φτάνει στον Κύργια, που κάνει το γυριστό μέσα από την περιοχή, σε κόρνερ με τα άκρο.

56': Ο Τζιώρας στέλνει με το χέρι την μπάλα στα δίχτυα, το βλέπει ο ρέφερι και δείχνει και κίτρινη κάρτα.

58': Διπλή αλλαγή για τη Ζάκυνθο. Κρολ αντί Πέττα και Αναστασιάδης αντί Στασινόπουλου.

61΄: Δεύτερη αλλαγή για τον Απόλλωνα. Κρητικός αντί Πάνου.

65': Σέντρα Ψιάνου, κεφαλιά Τζιώρα, άουτ.

65΄ Ο Καραμαλίκης θα δώσει τη θέση του στον Κωστούλα. Η Ζάκυνθος ολοκληρώνει τις αλλαγές της.

68΄: ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα. Σέντρα Γκόλια από τα αριστερά, σουτάρει Τζιώρας, αποκρούει προσωρινά ο Πολίτης κι ο Φαρινόλα στην επαναφορά με διαγώνιο σουτ από θέση μέσα δεξιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, 1-1.

70΄: ΓΚΟΛ και πάλι για τον Απόλλωνα!!!  Εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αυτή τη φορά ο Παρπέξ, ο Φαρινόλα από το πρώτο δοκάρι βρίσκει την μπάλα και τη γεμίζει για να φτάσει στον Βάντερσον που με διαγώνια βολίδα από θέση μέσα αριστερά κάνει το 2-1.

77': ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ για τη ΖΑΚΥΝΘΟ! Σέντρα του Ζαϊρι και ο Κωστούλας (είχε περάσει στη θέση του Καραμαλίκη) μετά τη γραμμή της περιοχής και αριστερά "κρεμά" τον Ταϊρη και γράφει το 2-2.

80': Κίτρινη κάρτα στον Κρολ.

82': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ. Προσπάθεια Βάντερσον από τα αριστερά και σέντρα, η μπάλα φτάνει στον Κονέ, σουτάρει, η μπάλα βρίσκει στον Τζιώρα για να πιάσει την κεφαλιά ο Φαρινόλα από κοντά η μπάλα να σταματήσει στο αριστερό δοκάρι και στην επαναφορά με ανάποδο ο Τζιώρας να γράψει το 3-2!

Πολλές διαμαρτυρίες από τους φιλοξενούμενους για το γκολ του Απόλλωνα!!!

89΄: Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Απόλλωνα. Καλλέργης αντί Τζιώρα.

90': Δυνατό σουτ Ζαϊρί έξω από την περιοχή, μόλις άουτ.

90΄: Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90΄ + 4΄: Τα γνωστά!!! Έχει πέσει ο Φαρινόλα στον αγωνιστικό χώρο και δείχνει να πώς έπαθε κράμπα... Τώρα πέφτει και ο Κονέ με τα ίδια συμπτώματα...

Λήξη της αναμέτρησης. Τελικό αποτέλεσμα Απόλλων Σμύρνης - Ζάκυνθος 3-2