Κυριακή 4 Οκτωβρίου 2015

ΑΟ ΛΕΒΑΝΤΕ: Ήττα (2-0) στη δυνατή έδρα του Παναρκαδικού

Δεν κατάφερε ο ΑΟ Λεβάντε να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα στη δυνατή έδρα του Παναρκαδικού, γνωρίζοντας πριν από λίγο την ήττα με 2-0.

Οι γηπεδούχοι κάνουν το 2 στα 2 στο φετινό πρωτάθλημα (νίκη με 3-0 εκτός του Ηρακλή Ψαχνών), ενώ οι φιλοξενούμενοι έχουν μόνο ήττες σε αυτές τις 2 αγωνιστικές του 3ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής.
Πάντως οι "νυχτερίδες" έδειξαν καλύτερο πρόσωπο από αυτό της πρεμιέρας και παιχνίδι με παιχνίδι θα γίνονται καλύτεροι.

ΦΑΣΕΙΣ & ΓΚΟΛ…
2' Αναγκαστική αλλαγή για τον ΑΟ Λεβάντε. Εντός ο Μάριος Μαρούδας,  εκτός ο Ηλιόπουλος.
 10' ΓΚΟΛ: Ο Καδάς εκτελεί από τα δεξιά και με απευθείας εκτέλεση φάουλ ανοίγει το σκορ.
12' Σουτ του Οικονομόπουλου, η μπάλα πέρασε άουτ.
19' Σέντρα του Γογωνά από τα δεξιά, ο Κοντοπίδης βγαίνει και μαζεύει προ του Γαρυφαλλόπουλου.
22' Δήμος, Μηλιώτης, Γαρυφαλλόπουλος, Βελισσάρης άλλαξαν την μπάλα αλλά το  σουτ του τελευταίου έστειλε την μπάλα άουτ!
33' Ο Καδάς εκτελεί, ο Κοντούλης παραχωρεί νέο κόρνερ. Ο Μηλιώτης εκτελεί, βολίδα του Γογωνά εκτός μεγάλης περιοχής,  ο Κοντοπίδης σώζει με διπλή προσπάθεια.
36' Δυνατό σουτ του Γαρυφαλλόπουλου εκτός μεγάλης περιοχής, η μπάλα άουτ δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι!
38' Ο Μηλιώτης εκτελεί, κεφαλιά του Καστριτσέα άουτ!
46' ΓΚΟΛ: Ο Καδάς εκτέλεσε κόρνερ και ο Καστριτσέας με δυνατή κεφαλιά έκανε το 2-0.
63' Δυνατό σουτ του Βελισσάρη εκτός μεγάλης περιοχής, η  μπάλα πέρασε λίγο άουτ.
80'  Ο Χρήστου εκτελεί κόρνερ,  σουτ του Σταθουλόπουλου, η μπάλα πέρασε άουτ.
84' Επικίνδυνη επίθεση για τον ΑΟ Λεβάντε, ο Ψυχογιός απομακρύνει με κεφαλιά-ψαράκι!

Παναρκαδικός (Γ. Αντωνόπουλος): Ψυχογιός, Γογωνάς (58΄ λ. τρ. Μέλλος), Μπούτας, Καστριτσέας, Κυριακόπουλος, Βελισσάρης, Μηλιώτης (75΄ Σταθουλόπουλος), Δήμος, Γαρυφαλλόπουλος, Καδάς (66΄ Χρήστου), Κώτσιρας.

ΑΟ Λεβάντε (Θανάσης Σταματόπουλος): Κοντοπίδης, Κοντούλης, Γεωργούσης, Αθ. Τζιαφέρης, Οικονομόπουλος, Λαλάης, Κουστακιώτης, Μουτσάϊ (68΄ Π. Μαρούδας), Τηλιόπουλος (2΄ λ. τρ. Μ. Μαρούδας), Δημητρακόπουλος (58΄ Κ. Τζιαφέρης), Πλατέλλας.