Τετάρτη 21 Οκτωβρίου 2015

ΜΙΚΤΕΣ ΕΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΥ-ΠΑΙΔΕΣ: Ήττα στην πρεμιέρα από την Ηλεία

Οι Παίδες της Ζακύνθου σήμερα στην Ηλεία
Αν και προηγήθηκαν οι Παίδες της ΕΠΣ Ζακύνθου (0-1 αποτέλεσμα ημιχρόνου) δεν κατάφεραν να πάρουν βαθμό ή βαθμούς στο Ενωσιακό γήπεδο Σπιάντζας Ηλείας, γνωρίζοντας την ήττα με 3-1 από την αντίστοιχη του γειτονικού μας νομού.
Το 0-1 έκανε ο Κιδέρι στο 10΄ με απευθείας εκτέλεση φάουλ και αφού πρώτα η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι κατέληξε στα δίχτυα της Ηλείας.

Στην επανάληψη τις τύχες της Ηλείας πήρε… στις πλάτες του ο Τσιγκούνης που με τρία προσωπικά γκολ έκανε την ανατροπή και έδωσε τη νίκη στην ομάδα του.
Συγκεκριμένα στο 42΄ (2ο λεπτό στην επανάληψη) με σουτ εκτός περιοχής θα ισοφαρίσει σε 1-1. στο 60΄ με γυριστή κεφαλιά το 2-1 και στο 62΄ το τελικό 3-1 με κοντινό πλασέ.

ΕΠΣ ΗΛΕΙΑΣ (Αντώνης Χρυσανθακόπουλος): Μανουσιάδης, Γρηγορόπουλος, Ζωγάκης, Μουσχουλιάς, Χριστόπουλος, Μαρκόπουλος, Λούσκος, Κοσκορής, Καραχάλιος, Ζαφειρόπουλος, Τσιγκούνης.

ΕΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΥ (Πατρίκ Ενγκεμά): Βλασσόπουλος, Κουτουλογένης, Ρίκος, Πομόνης, Αρβανιτάκης, Γουσέτης, Κακολύρης, Κολεύρης, Ζώντος, Κιδέρι, Βαρδακαστάνης.