Κυριακή 29 Νοεμβρίου 2015

Α.Ο. ΛΕΒΑΝΤΕ: Ιστορική νίκη στην Γ΄ Εθνική! - Νίκησε την Καλαμάτα 1-0 (Μουτσάι)

Σπουδαία εμφάνιση και νίκη για τον ΑΟ Λεβάντε που επικράτησε πριν από λίγο με 1-0 της ιστορικής Καλαμάτας, σημειώνοντας ταυτόχρονα την πρώτη του νίκη στην Γ΄ Εθνική με σκόρερ τον Μουτσάι στο 10΄!
Οι παίκτες του Λεβάντε έδειξαν χαρακτήρα και με πολλά τρεξίματα, αλλά και καθαρό μυαλό κατάφεραν να πάρουν τη νίκη, με τον..."κεραυνό" του Μουτσάι στο 10ο λεπτό.
οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν στην επανάληψη (κυρίως) να ισοφαρίσουν και ακόμα να πάρουν και τη νίκη, αλλά από τη μία ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων, Κοντοπίδης που έκανε εξαιρετική εμφάνιση και από την άλλη το κακό τελείωμα των φάσεων, κράτησαν το 1-0.

Α.Ο. ΛΕΒΑΝΤΕ: Κοντοπίδης, Κοντούλης, Γεωργούσης, Οικονομόπουλος, Τζιαφέρης Αθ., Σιδηρόπουλος, Μαρούδας Μ., Τσανακτσόγλου (63΄ Σκιαδόπουλος), Μουτσάι (82΄ Τζιαφέρης Κ.), Μπινιχάκης, Πλατέλλας (85΄ Πυλαρινός).

ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Θωμάς, Γαλανόπουλος, Καλαγκάνης, Ίλιεφ, Νινιός (63΄ Λίπι), Τσιμικλής, Τορεσάνι (58΄ Κολιμήτρας), Ρήγας, Παναγιωτόπουλος, Αθανασόπουλος (46΄ Κερμενίδης), Αγγελόπουλος.