Σάββατο 12 Μαρτίου 2016

ΑΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΣ: Δεν χάνει στο νησί από την Παναχαϊκή (4-0) - Photos

Μετά από 4 χρόνια συναντιόνται και πάλι ο ΑΠΣ Ζάκυνθος με την Παναχαϊκή (αυτή τη φορά στην Β΄ Εθνική) και οι "νησιώτες" επικρατούν και πάλι, αυτή τη φορά με το ευρύ 4-0!

Σε ένα μέτριο παιχνίδι (κυρίως στα πρώτα 45 λεπτά) η Ζάκυνθος κατάφερε να πάρει το "τρίποντο" παραμονής.
Λίγος κόσμος στο Στάδιο (μπορεί να μην έβρεξε στο ματς αλλά ο καιρός ήταν κακός) είδε και πάλι έναν απίστευτο Ζαϊρί και στο β΄ μέρος (κυρίως μετά το γκολ του Κυριακίδη στο 55΄) μία Ζάκυνθος να αποδίδει το ποδόσφαιρο που ξέρει.
Από την άλλη, η ελλιπής Παναχαϊκή (ήρθε στο νησί με 15 παίκτες) άντεξε μόλις 45 λεπτά. Οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με 10 παίκτες, λόγω αποβολής (2η  κίτρινη) του Πέδρο στο 90΄.

ΦΑΣΕΙΣ & ΓΚΟΛ...
17΄ Μακρινό σουτ του Πέδρο, εντυπωσιακά ο Παπαδόπουλος θα διώξει σε κόρνερ.
41΄ Δυνατό σουτ (εκτός) του Κουρέλλα, ο Στρέζος θα διώξει με το ένα χέρι ενστικτωδώς.
54΄ Κόρνερ Ορφανίδη, κεφαλιά του Κρολ εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Στρέζος.
55΄ ΓΚΟΛ: εκτέλεση και πάλι ο Κουρέλλας στο πρώτο δοκάρι κεφαλιά προς τα πίσω του Κυριακίδη και 1-0.
71΄ Από δεξιά ο Σταματής θα κάνει το διαγώνιο σουτ, ο Στρέζος θα πέσει στη γωνία του και θα απομακρύνει σε κόρνερ.
82΄ ΓΚΟΛ: Στην περιοχή ο Σταματής θα κάνει το τακουνάκι για τον επερχόμενο Ζέλιο που με πλασέ θα πετύχει το 2-0.
84΄ ΓΚΟΛ: Ο Κρολ μόνος του στην περιοχή με ωραίο πλασέ θα σημειώσει το 3-0.
86΄ ΓΚΟΛ: Από κόρνερ του Κουρέλλα ο Σταματής θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα (για 4η φορά) της Παναχαϊκής.

ΑΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΣ (Βάνια Ραντίνοβιτς): Παπαδόπουλος, Ορφανίδης, Πεχλιβανόπουλος, Κρολ (89΄ Λέκκας), Κυριακίδης, Τσίαμης, Ζαϊρί (87΄ Αντωνίου), Σταματής, Ζέλιος, Κουρέλλας, Αποστόλου.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Ηλίας Φυντάνης): Στρέζος, Παπανικολάου, Ασίγο, Μουκίδης, Τρίγκας, Λαμπρόπουλος Ι. (89΄ Σαμπατάνος), Λαμπρόπουλος Γ., Χαρτσιάς.