Σάββατο 26 Νοεμβρίου 2016

ΕΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΥ: Εντυπωσιακός ο Αχιλλέας (6-2 τον Ελατιακό)! – Τι έγινε στα ματς του Σαββάτου (photos)

«Βούλιαξε» η Ζάκυνθος από τη σημερινή (26/11) κακοκαιρία, πράγμα που επηρέασε και την αγωνιστική δραστηριότητα της ΕΠΣ Ζακύνθου. Συγκεκριμένα,  δεν ξεκίνησε ποτέ το ματς στον Αγγερικό (Αίολος –Αλυκανάς) αφού η μπάλα δεν έσκαγε στον αγωνιστικό χώρο, ενώ στη Λιθακιά το ματς διεκόπη στο 31ο  λεπτό λόγω ομίχλης κι ενώ το σκορ ήταν 1-1.

Στα ματς που έγιναν ξεχώρισε η επιβλητική νίκη του Αχιλλέα με 6-2 επί του Ελατιακού στο γήπεδο του Πλάνου! Αναλυτικά το πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής:

ΑΣ ΑΙΟΛΟΣ – ΑΟ ΑΛΙΚΑΝΑΣ    Αναβλήθηκε

ΑΟ ΝΑΦΘΙΩΝ/ΚΕΡΙΟΥ – ΑΟ ΛΕΒΑΝΤΕΣ  Διακόπηκε στο 31ο λεπτό λόγω ομίχλης κι ενώ το σκορ ήταν 1-1

ΑΕ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ – ΑΣ  ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΙΠΑΔΟΥ  2-1

ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ  ΠΛΑΝΟΥ – ΑΟ ΔΟΞΑ ΛΙΘΑΚΙΑΣ  ΚΥΡΙΑΚΗ 27-11-2016   ΓΗΠ : ΤΣΙΛΙΒΗ   ΩΡΑ  : 12.00
ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ - ΨΑΡΡΗΣ - ΣΤΕΡΙΩΤΗΣ Γ

ΑΟ ΒΑΣΙΛΙΚΟΣ – ΑΟ ΕΣΠΕΡΟΣ  ΚΥΡΙΑΚΗ 27-11-2016   ΓΗΠ : ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ  ΩΡΑ  :  12.00
ΜΑΤΣΑΣ - ΚΑΚΟΛΥΡΗΣ - ΜΠΙΑΖΗ

ΑΟ ΔΟΞΑ ΠΗΓΑΔΑΚΙΩΝ – ΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ  Δεν θα διεξαχθεί. Παραιτήθηκε του αγώνα ο ΑΟ ΔΟΞΑ ΠΗΓΑΔΑΚΙΩΝ

ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΕΛΑΤΙΑΚΟΣ  6-2

ΚΑΛΑΜΑΚΙ - ΚΑΛΛΙΠΑΔΟ  2-1