Κυριακή 22 Δεκεμβρίου 2013

ΑΓΕΖ: Με ήττα έκλεισε το 2013 – Έχασε στην Καλαμάτα 69-62

Δεν μπόρεσε να συνεχίσει το καλό σερί νικών η ομάδα της ΑΓΕΖ, γνωρίζοντας σήμερα το μεσημέρι την ήττα στην Καλαμάτα, από την ομώνυμη ομάδα με 69-62. Στο πρώτο ημίχρονο οι «ερυθρόλευκοι» δεν είχαν καλή απόδοση και ήταν πολύ άστοχοι, με τους γηπεδούχους να κρατούν χαμηλά το σκορ (41-28 στο 20΄), όπως συνηθίζουν σε όλα τους τα παιχνίδια.
Στην επανάληψη ο Ταυρόπουλος προσπάθησε να φέρει την μπάλα στην αντίπαλη ρακέτα, χρησιμοποιώντας τους δύο ψηλούς Νικολόπουλο και Χαλβατζή. Όμως οι διαιτητές ανέχτηκαν το… «ξύλο» κάτω από το καλάθι της Καλαμάτας, με αποτέλεσμα και να εκνευριστούν οι παίκτες της ΑΓΕΖ και να συνεχίσουν να είναι άστοχοι.

Πάντως, χωρίς να έπαιξε ρόλο αυτό στην ήττα, τα καλάθια στο γήπεδο της «ΤΕΝΤΑΣ» είναι φορητά και δύσκολα μπορούν να προσαρμοστούν οι αντίπαλες ομάδες.

Διαιτητές: Σιώκας – Στρέμπας
Τα δεκάλεπτα ήταν: 17-16, 24-12, 8-12, 20-22

ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Γκιουρτζίδης 3 (1τρ.), Φωτεινάκης 6, Τσιγαρίδης 2, Κατσαρής 15 (3τρ.), Αναγνωστόπουλος 17 (1τρ.), Βούλγαρης 3, Λαζαρακόπουλος 2, Κοντόπουλος 10, Μπάκας 11.

ΑΓΕΖ: Κοτσέτας 11, Ακτύπης 6, Σκούφης 25 (5 τρ.), Μπονίκος 8, Νικολόπουλος 12.