Πέμπτη 5 Δεκεμβρίου 2013

ΜΙΚΤΕΣ ΖΑΚΥΝΘΟΥ: Κακή η έξοδος του Μεσολογγίου

Την ήττα γνώρισαν χθες στο Μεσολόγγι οι Μικτές ομάδες της ΕΠΣ Ζακύνθου, από τις αντίστοιχες της ΕΠΣ Αιτ/νίας. Συγκεκριμένα οι Παίδες του Παναγιώτη Γουσέτη έχασαν με 2-1 και οι Νέοι του Νίκου Μαβίδη με 1-0. Και τα δύο αντιπροσωπευτικά μας συγκροτήματα είχαν καλή απόδοση και αδικούνται από το τελικό αποτέλεσμα.

ΠΑΙΔΕΣ
Παίζοντας καλό ποδόσφαιρο ανά διαστήματα, οι Παίδες της Ζακύνθου δεν κατάφεραν να πάρουν κάτι από το συγκεκριμένο ματς, αφού στο ημίχρονο έχαναν 2-0. Στην επανάληψη που ανέβασαν στροφές, κατάφεραν να μειώσουν στο 57΄ με πλασέ του Τσιριγώτη. Μάλιστα, στο 43΄ είχαν και δοκάρι με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κυριάζου.
ΕΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΥ (Παναγιώτης Γουσέτης): Κοτσώνης Ν., Κοτσώνης Διον., Μαρίνος, Κωλέτσης, Κυριάζος, Δρόσος, Παπαδόπουλος, Δεδούσης, Τσιριγώτης, Τσουκαλάς, Κούτσης (41΄ Μεταξάς).

ΝΕΟΙ
Στο παιχνίδι των Νέων, οι παίκτες του Νίκου Μαβίδη ήταν ανώτεροι των αντιπάλων τους και όπως κυλούσε το ματς όλα έδειχναν ότι θα κριθεί στο γκολ, κάτι που συνέβη με τους γηπεδούχους να σκοράρουν στην επανάληψη.
ΕΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΥ (Νίκος Μαβίδης): Σιούκας, Μαρίνος, Πλέσσας, Βυθούλκας, Μποζίκης, Ρίκος, Τεμπονέρας, Ντάσης, Μαμφρέδας (65΄ Καλογέρης), Λούντζης, Γιοβάνης (76΄ Βαρυπάτης).
ΕΠΣ ΑΙΤΩΛ/ΝΙΑΣ – ΕΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΥ              1-0
ΕΠΣ ΗΛΕΙΑΣ – ΕΠΣ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ/ΙΘΑΚΗΣ   3-0