Κυριακή 13 Απριλίου 2014

ΕΠΣ ΗΛΕΙΑΣ: Πρωταθλητής στην Α1 ο Άρης Αρχαίας Ολυμπίας!

Η διεξαγωγή του αγώνα πλέι οφ για την ανάδειξη του πρωταθλητή Ηλείας στη φετινή Α1 Κατηγορία, στο γήπεδο Στρεφίου ανάμεσα στον Άρη Αρχ. Ολυμπίας και τη Νίκη Τραγανού σαφώς ξεχωρίζει στη δραστηριότητα του διημέρου στο τοπικό ποδόσφαιρο. Στο πρόγραμμα επίσης, τα ματς της 28ης αγωνιστικής της Β' Κατηγορίας Ηλείας στον 1ο Όμιλο, και τα τρία υπόλοιπα ματς της 8ης μέρας των πλέι οφς ανόδου Γ' Κατηγορίας:

ΑΡΗΣ - ΝΙΚΗ 2-0
Οι δυο ομάδες αγωνίζονται ως εξής:
Άρης: Αλεξανδρόπουλος, Γαλανόπουλος, Νικολόπουλος, Αναμουρλίδης, Δημητρουλόπουλος, Πανάκης, Καρύδης, Μπράβος, Γεωργιόπουλος, Μπρης, Στρίγγας
Νίκη: Λαμπρόπουλος, Φάσκο, Γουβαλάρης, Μπαρδούσης, Ψυχογιός, Βουρτσάνης, Δούλος, Στ.Κολοτούρος, Δ. Κολοτούρος, Μαρκόπουλος, Ν.Κολοτούρος

ΦΑΣΕΙΣ & ΓΚΟΛ…
10' 1-0: Γκολ για τον Άρη με τον Μπρή ύστερα από κάθετη πάσα του Μπράβου!
15' Χαμένο πέναλτι για τον Άρη με τον Δημητρουλόπουλο, ο οποίος έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι! Το πέναλτι κέρδισε ο Γεωργιόπουλος όταν ανατράπηκε από τον Λαμπρόπουλο.
27' 2-0 ο Άρης, με σκόρερ ξανά τον Παναγιώτη Μπρη, με σουτ έξω από την περιοχή.
29' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη Αρχαίας Ολυμπίας, με τον Λαμπρόπουλο να σταματά σε τετ α τετ τον Νικολόπουλο.
34' Νέα ευκαρία για τον Άρη, σουτ του Μπρη από διαγώνια θέση ύστερα από αντεπίθεση, αποκρούει δύσκολα με το πόδι ο Λαμπρόπουλος.
Καταιγιστικός ο Άρης Αρχαίας Ολυμπίας στο α' ημίχρονο.
37' Αλλαγή για τη Νίκη Τραγανού, Παναγόπουλος αντί Ψυχογιού
45' Ολοκληρώνεται το πρώτο ημίχρονο με 2-0
47' Δυνατό σουτ του Παναγόπουλου, ελάχιστα άουτ η μπάλα
48' Αλλαγή για τη Νίκη Τραγανού, Νικολόπουλος Β. αντί Μπαρδούση
52' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη Αρχαίας Ολυμπίας, σουτ του Νικολόπουλου, λίγο πάνω από το δοκάρι η μπάλα.
55' Προσωρινή διακοπή, καθώς κροτίδα έσκασε μέσα στον αγωνιστικό χώρο με αποτέλεσμα ο Αλεξανδρόπουλος να βρεθεί στο έδαφος.
71' Αλλαγή, ο K.Koλοτούρος αντί Φάσκο για τη Νίκη.
81' Αλλαγή, ο Πετρόπουλος αντί Γεωργιόπουλου για τον Άρη
88' Πολύ καλή ευκαιρία για τη Νίκη Τραγανού, με τον Αλεξανδρόπουλο να διώχνει τη μπάλα σε σουτ του Παναγόπουλου μέσα από τη μεγάλη περιοχή.
89' Αλλαγή, Οικονομίδης αντί Μπράβου για τον Άρη
90' Παραμένει το 2-0, επτά λεπτά οι καθυστερήσεις και ήδη παίζονται
90+1 Αλλαγή, Καπατσούλιας αντί Μπρη για τον Άρη
Λήξη αγώνα. Άξιος πρωταθλητής (ειδικά με τις δυο τελευταίες νίκες του, για την κανονική περίοδο και για το ματς πλέι οφ) ο ΑΡΗΣ ΑΡΧΑΙΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΣ

Τα μπαράζ ανόδου
Ο πρωταθλητής Ηλείας, που πλέον είναι ο Άρης Αρχαίας Ολυμπίας (επί της πολύ αξιόμαχης σε όλο σχεδόν το πρωτάθλημα συνδιεκδικήτριας Νίκης Τραγανού) θα συμμετάσχει στον 12ο όμιλο μαζί με τους πρωταθλητές Αχαΐας (Διαγόρας Βραχνεΐκων), Ζακύνθου (Ζακυνθιακός) και Κεφαλληνίας (πιθανότατα θα είναι η ΑΕ Κεφαλληνίας που έχει τερματίσει με 14 βαθμούς διαφορά στην κανονική περίοδο αλλά θα δώσει και αγώνες πλέι - οφς με τους τρεις από κάτω στη βαθμολογία, όλοι εναντίον όλων, με βαθμολογικό προβάδισμα στον πρώτο, παρόμοιο σύστημα με τα πλέι οφς της Γ' Κατηγορίας Ηλείας).
Μόνο μία από τις ομάδες, η πρώτη του ομίλου, παίρνει το εισιτήριο για την Γ' Εθνική.
Η διαδικασία θα ξεκινήσει στις 11 Μάιου και θα ολοκληρωθεί στις 4 Ιουνίου.