Κυριακή 11 Μαΐου 2014

ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΜΠΑΣΚΕΤ: Κακή εμφάνιση και ήττα από τον Τρίτωνα

Το χειρότερό τους φετινό παιχνίδι πραγματοποίησαν σήμερα το μεσημέρι στην Πάτρα οι «ερυθρόλευκες» γνωρίζοντας την ήττα με 31-26 από τις αντίστοιχες του Τρίτωνα. Δεν υπάρχουν δικαιολογίες για τις παίκτριες του Σπύρου Νέγκα. Απλά βρέθηκαν όλες σε κακή μέρα και ήρθε αυτό το αποτέλεσμα. Σε καμία περίοδο του αγώνα δεν μπόρεσαν να βρουν ρυθμό, με αποκορύφωμα το πρώτο 10λεπτο που ήταν τραγικό και για τις δύο ομάδες και τελείωσε… 2-3!

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι δύο τεχνικές ποινές που χρεώθηκαν η Γιατρά και ο Νέγκας για διαμαρτυρία, έδωσαν την ευκαιρία στην γηπεδούχο να ισοφαρίσει και να περάσει και μπροστά στο σκορ όπου και το κράτησε μέχρι το τέλος του παιχνιδιού.
Για την ΑΓΕΖ απουσίαζαν οι Τσαμπάζη, Σκλήβα λόγω υποχρεώσεων και η Σιδηροκαστρίτη η οποία βρίσκεται σε αποθεραπεία.
Τα 10λεπτα ήταν: 2-3, 10-8, 6-9, 13-6.

ΤΡΙΤΩΝΑΣ Α.Σ. (Στρατίκης): Σέχου 2, Παυλή 15, Βέρρα 6, Παπαστεφανάτου 8, Δαλιέτου, Σολδάτου, Ευφραιμίδη.

Α.Γ.Ε.Ζ. (Νέγκας): Μαλεβίτη 8 (2), Μασλάρη 8, Κυπριώτη 10, Γιατρά, Ζώντου, Δαλακιάρη, Μαρούδα, Καραγιαννοπούλου.