Τετάρτη 29 Απριλίου 2015

ΕΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΥ: Με ισοπαλία (2-2) ολοκλήρωσαν τα μπαράζ ΑΟ Κατασταρίου και ΑΟ Τσιλιβή

Άνοιξε σήμερα η αυλαία της 6ης και τελευταίας αγωνιστικής στα μπαράζ για την ανάδειξη του πρωταθλητή στην Α΄ Κατηγορία της ΕΠΣ Ζακύνθου.

Στο δημοτικό γήπεδο Αγγερικού ο ΑΟ Κατασταρίου υποδέχτηκε τον ΑΟ Τσιλιβή σε ένα ματς χωρίς κανένα βαθμολογικό ενδιαφέρον. Οι δύο ομάδες ήρθαν ισόπαλες 2-2, με τους φιλοξενούμενους να πετυχαίνουν και τα δύο τέρματα στο πρώτο ημίχρονο και με σκόρερ τον Άκη Κάρδαρη.
Συγκεκριμένα στο 18΄ ο Λήττα κέρδισε πέναλτι το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Κάρδαρης και το 0-2 πέτυχε στο 24΄ με σουτ εκτός περιοχής.
Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν στην επανάληψη και μείωσαν στο 60΄ με πλασέ του Σπύρου Μαρίνου, από σέντρα του Κουσίδη. Στο 72΄ ο Κοριανίτης ανέτρεψε τον Δρόσο στην περιοχή και ο διαιτητής Αδαμόπουλος έδωσε το πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Σπύρος Μαρίνος.
Πολύ καλή η διαιτησία του Άγγελου Αδαμόπουλου και των βοηθών Πυλαρινού και Μάτσα.

ΑΟ ΚΑΤΑΣΤΑΡΙΟΥ (Δήμος Αγγελάκης): Ποταμίτης, Σκιαδόπουλος, Χριστοδουλόπουλος, Κουτσουπιάς, Κουσίδης (90΄+ Μαγκαντάνης), Παππάς, Διαμαντής, Λίβος, Δρόσος, Μαρίνος.

ΑΟ ΤΣΙΛΙΒΗ (Χαράλαμπος Μάργαρης): Κλάδης Β., Κοριανίτης, Καίσαρης, Μπιάζης (76΄Φεράτι), Κόκας, Μπάστας, Τσιριγώτης, Λήττα, Αλεξανδρίδης, Σταμίρης, Κάρδαρης (46΄ Μαυρίας).