Τετάρτη 2 Δεκεμβρίου 2015

ΜΙΚΤΕΣ (ΝΕΟΙ): Σπουδαία εμφάνιση και νίκη η Ζάκυνθος (2-1 την Ηλεία) - Photos

Οι Νέοι της Ζακύνθου παίζοντας καλό ποδόσφαιρο, ανά διαστήματα, κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με 2-1 επί της ισχυρής Ηλείας, στο Δημοτικό γήπεδο Μαχαιράδου.

Οι παίκτες του Αποστόλη Τζαμαλή απέδειξαν ότι τα ανεπιτυχής αποτελέσματα του α΄ γύρου ήταν πλασματικά!
Μόλις στο 6ο λεπτό οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με κοντινό σουτ του Μαρίνου και στο 32΄ οι παίκτες του Αντώνη Χρυσανθακόπουλου απάντησαν και συγκεκριμένα με τον Λιαρόπουλο (αποτέλεσμα ημιχρόνου).
Στην επανάληψη και στο 76΄ τη νίκη στη Ζάκυνθο χάρισε ο  Τσουκαλάς με εύστοχο χτύπημα πέναλτι.
Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Γιάννης Καλογεράκος (Ζάκυνθος) με βοηθούς τους Βασίλη Μπέη και Γεράσιμο Στεριώτη.

ΕΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΥ (Αποστόλης Τζαμαλής): Μουζάκης, Παναγόπουλος, Αντίοχος (75΄ Μπάστας), Κολέτσης, Καλόφωνος, Σκιαδόπουλος, Σπίνος (60΄ Σταμίρης), Κλάδης (58΄ Καραμαλίκης), Μαρίνος, Μεταξάς, Τσουκαλάς.

ΕΠΣ ΗΛΕΙΑΣ (Αντώνης Χρυσανθακόπουλος): Σακελλαρίου (46΄ Βλάχος), Λούσκος (75΄ Σταθόπουλος), Γιαννακόπουλος (20΄ Μπατζάκας), Μαρίτσας, Σταματόπουλος, Σώκαλλης, Λιαρόπουλος, Διαμαντόπουλος, Στασινόπουλος, Μαράτος, Τριτάρης.