Δευτέρα 14 Νοεμβρίου 2016

Άτυχη η Μάγδα Γαζέα στο Μαραθώνιο - Αποχώρησε στο 24ο χιλιόμετρο

Η τύχη δεν ήταν με το μέρος της Μάγδας Γαζέας στον φετινό 34ο Αυθεντικό Μαραθώνιο της Αθήνας, με την αθλήτρια της ΑΓΕΖ να αποχωρεί λόγω τραυματισμού στο 24ο χιλιόμετρο της ιστορικής διαδρομής.
Η έμπειρη δρομέας της ΑΓΕΖ είχε στόχο να κατακτήσει το 13ο μετάλλιο, αλλά δεν μπόρεσε να αντέξει τις ενοχλήσεις που ένιωσε κατά τη διάρκεια του αγώνα και αναγκάστηκε να σταματήσει. Η ίδια ήταν ιδιαίτερα στεναχωρημένη, διότι δουλεύει και προπονείται για να συμμετάσχει κάθε χρόνο στον Μαραθώνιο με όλες τις δυνάμεις της.

Αξίζει να αναφέρουμε πάντως ότι μπορεί να μην κατέκτησε τελικά κάποιο μετάλλιο, αλλά η Μάγδα Γαζέα, αποτελεί μια σπουδαία αθλήτρια του Μαραθωνίου, έχοντας κατακτήσει 12 μετάλλια στην διοργάνωση και προσπαθώντας πάντα για το καλύτερο δυνατό.