Κυριακή 5 Μαρτίου 2017

ΑΓΕΖ: Εφέπουλος & Μπονίκος πήραν… το ροζ φύλλο του αγώνα με τον Φαέθων Αντιρρίου

«Έσπαγε κόκκαλα» η άμυνα της ΑΓΕΖ στο εντός έδρας παιχνίδι με τον Φαέθωνα Αντιρρίου για την 19η αγωνιστική της Α2 ΕΣΚΑΗ, με την νίκη να έρχεται άνετα με 79-34 για το συγκρότημα του Νίκου Θεοδόση.
Χαρακτηριστικό της σπουδαίας δουλειάς στο ανασταλτικό κομμάτι από τους «ερυθρόλευκους» ήταν και το σκοράρισμα των φιλοξενούμενων στο πρώτο και στο δεύτερο δεκάλεπτο, που πέτυχαν 3 και 6 πόντους αντίστοιχα. Κάπου εκεί κρίθηκε το παιχνίδι, αφού με το σκορ στο 44-9 στο ημίχρονο η ΑΓΕΖ είχε μεγάλη διαφορά και την ψυχολογία με το μέρος της για να φτάσει στην επικράτηση.
Ο Εφέπουλος με 20π. και ο Μπονίκος με 17π. ήταν οι πρώτοι σκόρερ των νικητών, με τον Δελάρτα (10π.) να είναι ο μοναδικός με διψήφιο αριθμό πόντων από το Αντίρριο.

Τα δεκάλεπτα: 20-3, 44-9, 64-22, 79-34

ΑΓΕΖ (Θεοδόσης Ν.): Μπονίκος Δ. 17. Εφέπουλος 20, Μάργαρης Δ. 10, Μουσέτης 2, Θεοδωρίτσης 6, Μουζάκης 4, Κόντης 6, Πέττας 5, Σταμίρης 4, Μάργαρης Ν 3 Χριστοφοράτος 2, Λογοθέτης

ΦΑΕΘΩΝ ΑΝΤΙΡΡΙΟΥ: Κόκλας 1, Μάρκος 2, Δελάρτας 10, Δριβίλας 6, Τουβάκης 4, Κολοβός 6 Γεωργίου 1, Τσιμπούκης 5, Βρυώνης, Τσάμης.

πηγή: imerazante.gr  Συντάκτης: Διονύσης Μπινιώρης