Τρίτη 1 Απριλίου 2014

ΑΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΣ Κ-19: Aπό την κόλαση στον παράδεισο

Την μεγάλη ανατροπή πέτυχε η ομάδα K-19 του ΑΠΣ Ζάκυνθος κόντρα στη Δόξα Δράμας στο Δημοτικό στάδιο για την 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος Νέων της Football League.
Οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν να προηγούνται με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο με σκόρερ τον Στεργιανό στο 15’ και Λέκοβιτς στο 33’.
Σε αυτό το διάστημα οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να αξιοποιήσουν τις ευκαιρίες που δημιούργησαν για να σκοράρουν.
Στην επανάληψη  όμως οι νέοι του ΑΠΣ παρουσιάστηκαν αποτελεσματικοί και όχι μόνο κατάφεραν να επιστρέψουν στο ματς αλλά πήραν και τη νίκη.

Στο 70’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Στασινόπουλος μείωσε σε 1-2 ενώ στο 80’ με κεφαλιά του Μαμφρέδα έγινε το 2-2.
Στο 82’ η Δόξα έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Λέκοβιτς και στο 87’ οι γηπεδούχοι έφτασαν στο γκολ της νίκης με τον Καψάσκη να βρίσκει στόχο από κοντά διαμορφώνοντας το τελικό 3-2 εν μέσω έξαλλων πανηγυρισμών στην εξέδρα και τον πάγκο της ομάδας.
Οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με 9 παίκτες καθώς λίγο πριν το τέλος αποβλήθηκε και ο Κωνσταντινίδης.
Διαιτητής του παιχνιδιού ήταν ο Άγγελος Αδαμόπουλος με βοηθούς τους Μπέη και Ψάρρη
ΑΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΣ (Σπύρος Φιορεντίνος): Τσιώτας, Καψάσκης, Αριστομενόπουλος, Ελέζι, Μυλωνάς, Τζιζαερλής, Μπλέτσας, Ρουχίτσας, Παναγιωτόπουλος, Μαζρέκος, Τσάβος
Αγωνίστηκαν και οι:Στασινόπουλος, Γιακουμέλος Ν., Μαμφρέδας, Γιακουμέλος Δ., Τσουράκης,
ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ: Ηλιάδης, Κελεσίδης, Κωνσταντινίδης, Γεωργίου, Ασλανίδης Αντ, Μπάμπουρας, Λέκοβιτς, Ασλανίδης Μ.,Στεργιανός, Τζέλα, Βουτσινάς.
Αγωνίστηκαν και οι: Κωνσταντινίδης Π., Γκαμότσος, Παναγιώτου, Δεληγιώρογλου,

πηγή:  Εφημερίδα  "ΗΜΕΡΑ"