Πέμπτη 9 Μαρτίου 2017

ΖΑΟ: Κέρδισε την Ομόνοια Ναυπάκτου και ελπίζει σε πρόκριση

Καταφέρνοντας να ξεπεράσει την ήττα στο κλειστό της Παναγούλας από τον Σπαρτιατικό (0-3 σετ) την περασμένη Κυριακή, η ομάδα βόλεϊ γυναικών του ΖΑΟ πήρε σπουδαία νίκη στη Ναύπακτο επί της Ομόνοιας με 3-0 σετ και ελπίζει για ανατροπή σκηνικού, ώστε να περάσει στην επόμενη φάση και να διεκδικήσει την άνοδο.

Ο σύλλογος από τη Ζάκυνθο μετά την επικράτηση του, θέλει ήττα του Σπαρτιατικού από την Ομόνοια Ναυπάκτου την Κυριακή με 3-0 σετ για να καταφέρει να προκριθεί στην ισοβαθμία. Πράγμα δύσκολο αλλά όχι ακατόρθωτο βλέποντας και τα απρόσμενα αποτελέσματα της δεύτερης φάσης.

Τα σετ: 20-25, 14-25, 16-25
ΖΑΟ (Γρηγόρης Αβτζής): Kολυβά, Τσιριγώτη, Σπίνου, Σπαθάτου, Κολπονδίνου, Παλαιθοδώρου, Κανάρη, Μαρίνου, Παπαδάτου

Ο προπονητής του ΖΑΟ Γρηγόρης Αβτζής μετά το τέλος του ματς σχολίασε τη μεγάλη νίκη των κοριτσιών του. «Ήτανε κάτι ανάποδο από αυτό που συνέβη στη Ζάκυνθο. Οι αντίπαλοι μας έκαναν πολλά λάθη και εμείς είχαμε πολύ καλό σερβίς. Χαλάσαμε τον ρυθμό από την αρχή και απλουστεύτηκαν τα πράγματα».

πηγή: imerazante.gr  -  ΣΥΝΤΑΚΤΗΣ: Διονύσης Μπινιώρης